2. Определите, к каким частям речи относятся данные слова. Settle, generally, true, medium, borrow, prerequisite, commercial, coin, serve, portable, gradually, debt, consist, unsatisfactory, reliably, payment, precious, curren...

2. Определите, к каким частям речи относятся данные слова. Settle, generally, true, medium, borrow, prerequisite, commercial, coin, serve, portable, gradually, debt, consist, unsatisfactory, reliably, payment, precious, currency, involve, broad, cattle, commodity. Noun verb adjective adverb
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
verb, adverb, adjective, adj, verb, adj, adj, noun, verb, adj, adverb, noun, verb, adj, adverb, noun, adj, noun, verb, adj, noun, noun