2. Переделай по образцу. Образец:Bill has got a pig.- Bill"s pig is pink 1)Ann has got a cat.-______________________________________ 2)Sam has got a rabbit.-___________________________________ 3)Tim has got a bag.-_____________...

2. Переделай по образцу. Образец:Bill has got a pig.- Bill"s pig is pink 1)Ann has got a cat.-______________________________________ 2)Sam has got a rabbit.-___________________________________ 3)Tim has got a bag.-_____________________________________ 4)Pam has got a hat-______________________________________ 5)Jim has got a stick.-_____________________________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ann's cat is white. Sam's rabbit is grey. Tim's bag is new. Pam's hat is red. Jim's stick is old.