2. Подставьте нужную форму: have got, has got, haven't got or hasn't got. О себе: 1. I _________ long fair hair. 2. My mum _________ big blue eyes. 3. My dad ________ short dark hair. 4. I _________a little mouth. 5. My brother...

2. Подставьте нужную форму: have got, has got, haven't got or hasn't got. О себе: 1. I _________ long fair hair. 2. My mum _________ big blue eyes. 3. My dad ________ short dark hair. 4. I _________a little mouth. 5. My brother ______ little ears. 6. My friend __________a big nose. 7. My granny __________ a small face. 8. My teacher __________ short hair.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Have got 2 has got 3 has got 4 have got 5 has got 6 hasn't got 7 hasn't got я предупреждаю сразу что там нужно писать о себе, то есть о тебе! так как я не знаю тебя я помог тебе чем мог! я лично так делал у себя в задании!