2. Укажите лишнее А. drank; Б. known; В. drew; Г. became. 3. Укажите верный вариант А. The book, which I bought yesterday, is brilliant. Б. That book, that I bought yesterday, is brilliant. В. The book, which I yesterday buy, w...

2. Укажите лишнее А. drank; Б. known; В. drew; Г. became. 3. Укажите верный вариант А. The book, which I bought yesterday, is brilliant. Б. That book, that I bought yesterday, is brilliant. В. The book, which I yesterday buy, was brilliant. Г. That book, what I yesterday bought, are brilliant. 4. I’m afraid of ________ mistakes. А. make; Б. made; В. to make; Г. making.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2.known 3. Б 4. making