2. Выберите правильную форму существительного и почему: 1) The … comes every morning. a) postman b) postmen 2) How many … high is this house? a) feet b) foot 8.Подберите слово, близкое по значению к подчеркнутому: 1) We do Engl...

2. Выберите правильную форму существительного и почему: 1) The … comes every morning. a) postman b) postmen 2) How many … high is this house? a) feet b) foot 8.Подберите слово, близкое по значению к подчеркнутому: 1) We do English at school. a) work b) learn c) tach d) know 2) She spoke to her English teacher after classes . a) talked b) said c) told d) discussed
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1a 2b 8b 2a I think its right