20 баллов даю...... Заполните пропуски данными существительными в ed. или множ, числе по смыслу. Обратите внимание на употребление артиклей: a program, a window, a word, a translation, an application, a thing, a screen, a stor...

20 баллов даю...... Заполните пропуски данными существительными в ed. или множ, числе по смыслу. Обратите внимание на употребление артиклей: a program, a window, a word, a translation, an application, a thing, a screen, a story, an article, a mistake 1. Which.......do you study? 2. How many English.......do you know? 3. Do you like........about TV? 4. Which TV........do you like? 5. Do you usually make many........in your........? 6. What kind of............do you write? 7. Will you open ......... pleaseP8. Do you know.......about a scraper? 9. A large TV........is a very good........
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. application 2. words 3. article 4. program 5. mistakes...translation 6. article 7. the window 8. the story 9. screen....thing