20 баллов! Помогите перевести! Other traditional foods in Britain include Christmas cake — a cake containing a lot of d
20 баллов! Помогите перевести!
Other traditional foods in
Britain include Christmas cake — a cake containing a lot of
dried fruit and usually having a covering of icing (hard sugar)
made to be eaten at Christmas, and mince pies.
Ответ(ы) на вопрос:
Другие традиционные продукты в Великобритания включать рождественский пирог - торт, содержащий много Сушеные фрукты и обычно имеет покрытие обледенения (жесткий сахара) сделал, чтобы быть съеденным на Рождество, и пироги