2Pam didn't see the film last week. 3 I drew a picture for my school project two days ago. 4 We sang a song at the school party. 5 Did he buy a comic

2Pam didn't see the film last week. 3 I drew a picture for my school project two days ago. 4 We sang a song at the school party. 5 Did he buy a comicyesterday? 6 The children didn't take lunch to school yesterday. 7 Mum made a delicious cake last Saturday. 8 Did she come back late?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Перевод:2Pam не видел фильм на прошлой неделе. 3 я нарисовал картину для моего школьного проекта два дня назад. 4 мы пели песню на школьной вечеринке. 5 он купил комикс вчера? 6 детей не брать обед в школу вчера. 7 мама испекла вкусный торт в прошлую субботу. 8 она вернулась поздно?