2)teacher/school/teach/students 3)farmer/on a farm/grow vegetables 4)nurse/hospital/help sick people 5)waiter/cafe/serve food and drinks 6)mechanic /garage/fix cars пожалуста напиши пердложения ,используя подсказки спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Teacher teach school students Farmer grow vegetales on a farm 4- 5- 6 Mechanic fix cars in his garage