3 класс. my family and I. моя семья и я. Помогите составить продолжение предложения. I am.....

3 класс. my family and I. моя семья и я. Помогите составить продолжение предложения. I am.................. I have got ................. My mother is.................... My father is................... On sundays we .................... We like ...........................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 I am Zeinan I have got family.  My father is a teacher My mother is a doctor. On Sanday we go to the shopping. We like shopping