3 предложения из мастацких творау з даданай азначальнай часткай

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Васіль Быкаў "У тумане":  1. Войцік зябка цепнуў мокрым плячом, над якім тырчэла доўгая руля драгункі. 2. І ён павярнуўся да гаспадара, які змярцвела стаяў ля парога. 3. Войцікава маці, што жыла пры адзіным нежанатым сыне, сышлася з жонкай Хмялеўскага Кацярынай Іванаўнай, якая тады рабіла на пошце.