3 столбика. Транскрипция в конце [t] [d] [id] Нужно поместить эти слова в эти три столбика. visited looked moved died answered watched stayed wanted started liked retired finished counted lived cleaned. Спасибо♥

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
[t]                  [d]                             [id]                                                                            looked          moved                    visited watched        died                        wanted liked               answered              started finished          stayed                    counted                         retired                         lived                         cleaned