30 баллов!!!Which verbs do we use to cook any fruit dishes and preserve fruits properly? pickle, cut, sweeten, salt, dry, cure, bake, slice, peel, wash, boil, stew, steam, pour, mix, stir, spice, put, grate, chop, microwave, fr...

30 баллов!!!Which verbs do we use to cook any fruit dishes and preserve fruits properly? pickle, cut, sweeten, salt, dry, cure, bake, slice, peel, wash, boil, stew, steam, pour, mix, stir, spice, put, grate, chop, microwave, freeze, squeeze, press
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
cut, sweeten, dry, bake, slice, peel, wash, mix, put, grate, chop, squeeze, press