39 баллов Put the verbs in brackets into Present Perfect Simole or Present Perfect Continuous 1.A: Where's Peter ? B: He ............. (j

39 баллов Put the verbs in brackets into Present Perfect Simole or Present Perfect Continuous 1.A: Where's Peter ? B: He ............. (just / leave) for work 2.A: Why are you tired? B: I................. (play)football 3.A:Is Paul studying in his room? B:Yes,he...........(study) since 4:00 ОТВЕТЬТЕ!ДАЛЬШЕ НАПИШУ ЕЩЕ ПРОДУ дам 39 б
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. He has been leaving for work. 2. I was playing football. 3. He has been studying since 4:00.