39 упражнение.Помогите что нужно делать?a) и b)????Help Becky.Say at what time she can watch her favourite film about Tiny (a cartoon/Tricky's programme).

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
часть a she can watch Tiny and his friends at half past eleven часть б I'd like to watch football lions and Tigers at twenty to two l'dlike to watch let's cook together at ten to three I'd like to watch singe and dance with Tricky at half past three I'd like to watch Quiz When,Where,Why at five past four. I'd like to watch Cartoon:Green school at ten past six I'd like to watch Good night,sleep tight at quarter tonine