4 -5 прислів'їв чи приказок у яких уживаються дієслова з не

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Слово не горобець, вилетить не спіймаєш. Від красних слів язик не відсохне. Від солодких слів кислиці не посолодшають. На ласкаве слово не кидайся, а за грубе не гнівайся. Слово  не полова, язик не помело.
Гость
Не знаючи броду, не лізь у воду. Не той друг, що медом маже, а той - що правду каже. Ледащо не годиться нінащо. Не знаючи минулого, не побудуєш майбутнього.   Не кажи "гоп!", поки не перестрибнеш.