4. Elizabeth II ……………..queen of Britain in 1952. a) became b) brought c) were 5. When Horatio Nelson ………12, he went to work with his uncle, a ship captain. а) lost b) saw c) was

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
4.-A became (Елизавета 2 стала королевой Британии в 1952) 5.-C was (Когда Горацио Нельсону было 12, он отправился работать со своим дядей, капитаном корабля)