4 предложения (как читаются )русскими буквами: The pharmacist is able to predict not only the chemical and physic

4 предложения (как читаются )русскими буквами: The pharmacist is able to predict not only the chemical and physical incompatilities encountered in compiunding.The pharmacist alco provides information required for the safe and effective use of such drugcs.The pharmacist needs to krow where the dosage form can be obtained.The pharmacist must also krow what tablets can be crushed and added to food.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Дэ фармасист из эйбл тү предикт нот онли дэ кэмикал айнд физикал инкомпатилитиз энкоунтэрд ин компиундинг.Дэ фармасист нии дз тү нүү вэр дэ дүсэйж форм кан би обтайнэд.Дэ фармасист маст алсоү нүү ват таблетс кан би крашд айнд аддед тү фүүд.