4 предложения с презент перфект 4 предложения с презент Симпл 4 предложения с паст ?

4 предложения с презент перфект 4 предложения с презент Симпл 4 предложения с паст ??импл
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Present perfect1.I’ve just finished my work.2. I’ve seen this movie. 3.Mike has travelled a lot.4.Every letter he has written was not for me but for posterity.  present simple. 1. I enjoy travelling.2.We go to the cinema twice a week.3 .She drives a car every day.4.It happens from time to time. Past simple. 1.He did it very well. 2.