4 утверждения 4 отрицания 4 вопроса к презент симпл и паст симпл Любые предложения

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Present Simple He reads a book every day. She cooks a pie every weekend. They eat a bananas always. We play football sometimes. He doesn't read a book every day. She doesn't cook a pie every weekend. They don't eat a bananas always. We don't  play football sometimes. Does he reads a book every day? Does she cooks a pie every weekend? Do they eat a bananas always? Do we play football sometimes?