4. Заполните пропуски глаголами to be или to have в соответствующей форме (по смыслу). Переведите предложения на русский язык. 1) Nick … English lessons on Monday. 2) Kate … always well dressed. 3) Her nephew … 3 years old. ...

4. Заполните пропуски глаголами to be или to have в соответствующей форме (по смыслу). Переведите предложения на русский язык. 1) Nick … English lessons on Monday. 2) Kate … always well dressed. 3) Her nephew … 3 years old. 4) We … many friends abroad. 5) My elder sister … good at foreign languages. 6) I … a final-year student of the Economy department.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 has 2 is 3 is 4 have 5 is 6 am