#4,5 Помогите Помогите помогите помогите помогите пожалуйста пожалуйста пожалуйста умоляю

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
4. 1)The black trousers are bicgger than the jeans 2)This raincoat is smoller than the red coat 3) Bill's suit is the best 4) I think these boots are the oldest 5) My skcarf is longer than your scaraf 5. 1)go 2)got up 3)was 4)will clean 5)makes
Гость
4. Biggest,smaller,good исключение вместо него the best или better,oldest,longer. 5 1.go 2.got up 3.was 4.will clean 5.makes