5-9 АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК 5+3 б Complete the sentences with the correct form of the verb in brackets. 1 I..........................(not

5-9 АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК 5+3 б Complete the sentences with the correct form of the verb in brackets. 1 I..........................(not/want) to go out tonight as I .................(study) for a test at the moment. 2 My brother.......................(play) football every Sunday but this Sunday he ............... (go) camping. 3 Rose .....................(talk) to that French tourist at the moment. She ................... (speak) French well. 4 Tom ...........................(watch) a film on television now. He................................ (not/often/do) this. Нужен перевод срочно.Если надо те слова пропущенные пишите в ответах я напишу я их вставила надо только перевод.Зарание спасибо большое!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Я не хочу идти сегодня вечером так как я учусь (готовлюсь) к тесту сейчас. 2. Мой брат играет в футбол каждое воскресенье но в это воскресенье он ходил на кэмпинг 3. Роус разговаривает по-французски прямо сейчас. Она говорит по-французски сейчас 4. Том смотрит фильм по телевизору сейчас. Обычно он не делает этого. поставь лучший ответ пжл