5) Напишите указанное время цифрами: 1. It’s half past three. 2. It’s ten to six. 3. It’s a quarter to twelve. 4. It’s half past eight. 5. It’s twenty-five to four.

Гость
1. 3:30 2. 6:50 3. 11:45 4. 8:30 5. 3:35