5 предложений на тему моя будующая профессия на английском 5 класс с переводом пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I want to be a nurse. I want to be a nurse beacuse I want to help people get better. I think that it will be interesting. Of course, you have to learn for a long time before you  can work but I think I can do it. Maybe I can become a doctor after I become a nurse.