5 предложений в past simple чтобы в каждом предложение было хоть одно слово- love,like,need,see,have

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
When we were children we loved playing in the playground. I liked cartoons very much when I was a child. I needed a pen and a pencil on my exam yesterday. I saw my friend in the cafe yesterday. I had many toys when I was 10.