5 речень з герундієм

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)DANCING IS MY SISTER'S HOBBY. 2)WE FINISHED WORKING AT 5 O'CLOCK. 3)HAVE YOU FINISHED TRANSLATING AN ARTICLE? 4)I REMEMBER YOUR LOOKING GREAT. 5)I DON'T LIKE HIS JOKING ALL THE TIME.
Гость
Sorry for my not coming. He is late because of missing a bus. Swimming is the best kind of sport. I don't like washing up. Reading is my hobby. Извините за то, что я не пришла. Он опоздал из-за того, что пропустил автобус. Плавание - это лучший вид спорта. Я не люблю мытье посуды. Мое хобби-чтение.