5 Вопросов к предложению My friend wile come to yakutsk next week общий разделительный альтернативный к подлежащему Специальный

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Will my friend come to Yakutsk next week? My friend will come to Yakutsk next week, won`t he? Will my friend come to Yakutsk or to Kazan next week? Who will come to Yakutsk nex week? When will my friend come to Yakutsk?