5. Xonadon uchta xona, oshxona, yuvinish xonasi va yo‘lakdan iborat. Yo‘lakning yuzi 14 kv.m, oshxona va yuvinish xonasining birgalikdagi yuzi yo‘lakdan 4 marta katta. Agar oshxona, yuvinish xonasi va yo‘lakning umumiy yuzi xo...

5. Xonadon uchta xona, oshxona, yuvinish xonasi va yo‘lakdan iborat. Yo‘lakning yuzi 14 kv.m, oshxona va yuvinish xonasining birgalikdagi yuzi yo‘lakdan 4 marta katta. Agar oshxona, yuvinish xonasi va yo‘lakning umumiy yuzi xonalarning yuzidan ikki marta kichik bo‘lsa, xonadonning jami yuzini toping
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.8+4=12 -площадь кухни2.24:4х3=18 -2 комната3.8+8+12+24+18=70 -площадь