5.My sister's son ... in tomorrow's race,because he is too young.They do not allow riders under sixteen. A.won't ride B.wouldn't ride C.shan't ride D.doesn't ride E.didn't ride 6.A beautiful bridge ... in our city.It will be fi...

5.My sister's son ... in tomorrow's race,because he is too young.They do not allow riders under sixteen. A.won't ride B.wouldn't ride C.shan't ride D.doesn't ride E.didn't ride 6.A beautiful bridge ... in our city.It will be finished next year A.builds B.is being built C.is built D.has been built E.-
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
5A 6C ДЕРЖИ)) СТРАННО ЭТОГО НЕ ЗНАТЬ)