5. Юридична ситуація На літніх канікулах Микола (14,5років, закінчив 9 класів) вирішив влаштуватися помічником пекаря. Директор сказав, щоб хлопець приніс такі документи: свідоцтво про народження, характеристику зі школи, свідо...

5. Юридична ситуація На літніх канікулах Микола (14,5років, закінчив 9 класів) вирішив влаштуватися помічником пекаря. Директор сказав, щоб хлопець приніс такі документи: свідоцтво про народження, характеристику зі школи, свідоцтво про закінчення 9 класів, довідку із ЖЕКу про склад сім’ї. Після того, як Микола приніс документи, його прийняли на роботу із 5-денним робочим тижнем, робочим днем з 8.00 до 15.00 і перервою на обід з 11.00-12.00 Дайте оцінку юридичній ситуації. Які норми трудового законодавства було порушено.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Звичайно тут одразу вимальовується порушення, а саме не допускається прийняття на роботу осіб які не досягли 16 років. Проте особи від 14 до 15 років можуть працювати (прийматися на роботу у вільний від навчання час), лише за письмовою згодою батьків. (див. ст. 188 КЗпП). Так як в даному переліку документів немає письмової згоди від батьків, директор буде нести відповідальність, а також він буде зобов'язаний розірвати з Миколою трудовий договір, який є не дійсним.Також в переліку документів немає даних про стан здоров'я даного неповнолітнього громадянина.