6 односоставных предложений из рассказа паром на бурной реке

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Капітану не вельмі верылі як нашчадку сепаратысцкай фаміліі і ўраджэнцу Магілева. 2. Папрасякалі днішчы чаўноў, віцін, шугалеяў. 3. Не пашкадавалі апошняй душагубкі.  4. Яго павінны былі вылечыць, выспаведаць перад тварам Усёдаравальнага і толькі потым застрэліць, як сабаку. 5. Тут у вераб'іную ноч дрэнна. 6. Усе старыкі на пойме вадой залье...