6. Перакладзіце на беларускую мову і пастаўце ў форму роднага і давальнага склонаў наступныя выразы: 1. пятиэтажное здание; 2. сварка; 3. два дипломных проекта; 4. двести пять сотрудников.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. пяцiпавярховага будынка- р.скл. пяцiпавярховаму будынку- д.скл. 2. зваркi- р.скл зварцы- д.скл. 3. два дыпломных праекта- р.скл. дзвюм дыпломным праектам- д.скл. 4. дзвесце пяць супрацоўнікаў- р.скл. дзвюмстам пяцi супрацоўнікам- д.скл.