6 предложений 2 утвердительных, 2 вопросительных и 2 отрицательных в прошедшем времени (Past Simple)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I went to the zoo yesterday. I didn't go to the zoo yesterday. did I go to the zoo yesterday? I went to school yesterday. I didn't go to school yesterday. did I go to school yesterday?
Гость
I closed. He enjoyed. Did I close? Did he enjoy? I did not close. He did not enjoy.