6 предложений на англиском что я буду делать летом в будущем времени

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In summer I will swim in the ocean. I will go to the museum. I will listen to music. I will chat with friends. I will see a TV. I will get rest.)
Гость
I will swim in summer я буду плавать летом I will walk in the summer я буду гулять летом I will be traveling in the summer я буду путешествовать летом I will play with my friends in the summer я буду играть с друзьями прости больше не придумала