6 предложений про своего друга на английском с переводом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have a friend. His name is Egor. He's 10, he went on to study 4th grade perfectly. He is a very good friend and he always helps me. There's never any resentment. It is very fun. That's all my relationship with a friend.Перевод: У меня есть друг. Его зовут Егор. Ему 10, он продолжал отлично учиться 4 классе. Он очень хороший друг и он всегда помогает мне. Нет никакой обиды. Это очень весело. Вот и все мои отношения с другом.
Гость
Моего друга зовут Настя . Ей 15 лет . Она увлекается спортом . И очень красиво рисует ! Её любимые предметы информатика и физ-ра , нелюбимые русский и история .  Она не есть помидоры и апельсины у неё аллергия . У неё есть собака породы лайка её зовут Калшара . Она самый лучший друг в мире !!!  My friend's name is Nastya . She was 15 years old . She is keen on sports . Very nice draws ! Her favorite subjects computer science and Phys-RA and unloved Russian language and history . She doesn't eat tomatoes and oranges are allergic to it . She has a dog of breed husky her name is Kalara . She is the best friend in the world !!!!!!