(6A + 4B)cos3x + (4A - 6B)sin3x + x((-5A)sin3x + (12A - 5B)cos3x) + (25A*sin3x + 25B*cosX) решите плиз:)

Гость
(sin3x*cosx-sinx*cos3x)()=0 (sin3x*cosx-sinx*cos3x)=sin 2x sin2x=0 x=πN/2 5x-x²=0 x=0 x=5 x(5-x)>=0 ==============0=========5========== -------------------------       +++++++   ----------- ОДЗ x=[0 5] x=πN/2  N=0, 1 , 2 , 3 x=5