9. Спишите предложения, поставьте вопросы к выделенным словам: 1. TOMORROW I shall see ANN at the party. (2) 2. NEXT WEEK he will be on duty. (1) 3. Next Monday MY FATHER will buy A NEW CAR. (2)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.when you will see Ann? Who you will see tomorrow at the party? 2.when he will be on duty 3.who will buy a new car? What will buy your father? Вроде так