9. What did you do yesterday? Опишите, что вы делали вчера. to have five lessons – иметь 5 уроков to play the piano – играть на пианино to go for a walk – гулять на улице to have English lessons – иметь английский to draw pictu...

9. What did you do yesterday? Опишите, что вы делали вчера. to have five lessons – иметь 5 уроков to play the piano – играть на пианино to go for a walk – гулять на улице to have English lessons – иметь английский to draw pictures - рисовать to watch TV – смотреть телевизор to read books – читать книги to do homework – делать домашнее задание to help your mother about the house – помогать маме по дому to meet with friends – встречаться с друзьями to go to grandmother and grandfather – навещать бабушку и дедушку to learn poems - учить стихи to play with your pat – играть с домашним животным
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Yesterday i had five lessons Yesterday i played the piano Yesterday i went for a walk  Yesterday i had English lessons  Yesterday i drew pictures  Yesterday i watched TV  Yesterday i read books  Yesterday i did homework  Yesterday i helped your mother about the house  Yesterday i met with friends  Yesterday i went to grandmother and grandfather  Yesterday i learnt poems Yesterday i played with your pat