A choice, to choose,an egg,electric,eve,fireworks,from to till, to hang , to light, a light , national, a present, pudding, to raise ,a stocking, tp wrap , to pay , a coin , while , everyone, everywhere, a ghost, inside, outsid...

A choice, to choose,an egg,electric,eve,fireworks,from to till, to hang , to light, a light , national, a present, pudding, to raise ,a stocking, tp wrap , to pay , a coin , while , everyone, everywhere, a ghost, inside, outside, to point, to shout. Переводите пожалуйста .Срочно!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a choice -  выбор to choose- выбирать an egg - яйцо electric- электрический eve- канун fireworks- фейерверк  from to till- от ..... до  to hang- вешать to light-  освещать a light- свет national- национальный a present- подарок pudding- пудинг to raise- поднимать б повышать a stocking- чулок to wrap- заворачивать to pay - платить  a coin- монета while - во время everyone- каждый everywhere- повсюду a ghost- привидение insode - внутри outside-  снаружи  to point- указывать  to shout - кричать