A: I haven't enough money to buy this book/ B: ..... you some if you like. a) Shall I lend b) I'm going to lend d) I'll lend c) I borrowКакую букву нужно поставить вместо ......Помогитеее пожалуйста. Не пишите какую попало бук...

A: I haven't enough money to buy this book/ B: ..... you some if you like. a) Shall I lend b) I'm going to lend d) I'll lend c) I borrow Какую букву нужно поставить вместо ...... Помогитеее пожалуйста. Не пишите какую попало букву!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I`ll lend you some if you like.