А как будет , "мы помогаем моей бабушке и дедушке всегда" " мой дедушка работал Шахтером , он трудолюбивый и добрый.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We help my grandparents always. My grandfather worked as a miner, he was hard-working and kind.
Гость
we help our grandmother and grandfather always. My grandfather worked chakter, he worklive and kind.