А ответ запишите только нужный артикль. Там, где артикль не нужен ставь цыфру 0: 1.Could I gave 1)......glass of 2).....water 2.I don't like 3)......bread. 3. Would you like 4)....banana?-No,thanks. 4.I have bought 5).....good ...

А ответ запишите только нужный артикль. Там, где артикль не нужен ставь цыфру 0: 1.Could I gave 1)......glass of 2).....water 2.I don't like 3)......bread. 3. Would you like 4)....banana?-No,thanks. 4.I have bought 5).....good book about 6).....nature
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.1a 2 0 2 3 0 3  4 a 4 5 a 6 0