a) Прочитай про себя разговор Билли с мамой. Догадайся, что сказала мама в конце разговора.Mother: Good morning, Billy! Billy: Good morning, Mum! I am hungry [карт....] (голодный) . Mother: Would you like some porridge? Billy:...

 a) Прочитай про себя разговор Билли с мамой. Догадайся, что сказала мама в конце разговора. Mother: Good morning, Billy! Billy: Good morning, Mum! I am hungry [карт....] (голодный) . Mother: Would you like some porridge? Billy: I am sorry, I don't like porridge. I would like some tea and a sandwich. Mother: Good. Take your sandwich. Billy: Thank you. Mother: ...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Mother: Good morning, Billy! Billy: Good morning, Mum! I am hungry . Mother: Would you like some porridge? Billy: I am sorry, I don't like porridge. I would like some tea and a sandwich. Mother: Good. Take your sandwich. Billy: Thank you. Mother: Help yourself!