А теперь ответь на вопросы о своих родных и друге. 1. What does your mum look like? 2. What is your grandpa like? 3. What does your best fritnd look like? 4. What is you

А теперь ответь на вопросы о своих родных и друге. 1. What does your mum look like? 2. What is your grandpa like? 3. What does your best fritnd look like? 4. What is you r best fritnd like? Помоги пожалуйста как можно скорее плиз! если что это англиский буду ждать ответа! Если что это англиский
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.My mum is tall and slim.She has got brown hair and brown eyes. 2.My grandpa is very funny and ... 3.My best fritnd is tall and plump.She/He has got brown hair and grey eyes 4.My best fritnd is very kind and clever. Готово!)