Add question tags to these sentences . (На конце надо правильно вставить вопрос "Не так ли?")1 You like sports , ____________________________2 This is your favourite's house , _______________________3 It isn't Trevor's house , ...

Add question tags to these sentences .  (На конце надо правильно вставить вопрос "Не так ли?") 1 You like sports , ____________________________ 2 This is your favourite's house , _______________________ 3 It isn't Trevor's house , ____________________________ 4 We'll bring our best books to the desert island , __________________ 5 You can't live without a computer , ____________________ 6 We had a very cold summer last year in Russia , ____________________ 7 Your brother plays the guitar very vell , ___________________ 8 He doesn't like swimming , _______________________ 9 Vera usually goes skiilg in Desember , __________________ 10 Maxim and Nikita are fond of collecting stamps , ___________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 don't you? 2 isn't it? 3 is it? 4 won't we? 5 can you? 6 didn't we? 7 doesn't he? 8 does he? 9 doesn't she? 10 aren't they?