Адкажіце на пытанні 1),,Люстэрка* вучня 2)Сшытыя,у вокладцы лісты для пісьма або малявання 3)Самы першы падручнік 4)Прадмет мэблі у класе 5)Школьная сумка,якую носяць на плячах 6)Доугачаканая мелодыя,якая сведчыць аб заканчэнні...

Адкажіце на пытанні 1),,Люстэрка* вучня 2)Сшытыя,у вокладцы лісты для пісьма або малявання 3)Самы першы падручнік 4)Прадмет мэблі у класе 5)Школьная сумка,якую носяць на плячах 6)Доугачаканая мелодыя,якая сведчыць аб заканчэнні урока 7)Чалавек,які дае веды
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 - дзеннiк 2 - сшытак або блакнот 3- буквар або азбука 4- крэсла, стол, дошка або шафа 5- рукзак, партфель 6- званок 7- настаунiк