Адзначце складаныя бяззлучнікавыя сказы 1.Загуло паветра звонка , адгукнулася зямля. 2.Ціха было ў навакольных лясах : супакоілася птаства , не шапацелі дрэвы. 3.Усё было мне міла тут : над Нёманам зялёны кут , палі шырокія , ...

Адзначце складаныя бяззлучнікавыя сказы 1.Загуло паветра звонка , адгукнулася зямля. 2.Ціха было ў навакольных лясах : супакоілася птаства , не шапацелі дрэвы. 3.Усё было мне міла тут : над Нёманам зялёны кут , палі шырокія , узгоркі , і смоль сасны , і ў небе зоркі. 4. Было ў самым разгары жніво ; жыта ўжо зжалі , а ячмень і пшаніца яшчэ амаль усюды стаялі некранутыя , чакалі вострых сярпоў. 5.На рабіне скачуць шустрыя сініцы , пад дажджом намоклі клёны і дубы , наліліся сокам спелыя брусніцы , і каля дарогі выраслі грыбы.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1,2,напэўна,гэтыя сказы.