Английский 2 класс вставить подходящие слова чтобы получился рассказ . My favourite mascot.

Английский 2 класс вставить подходящие слова чтобы получился рассказ . My favourite mascot.This is ___________ . ________ is _________ . ___________ name is _________. __________ is a __________ mascot. _________ is good at __________ and ___________ . ___________ is ___________ .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
This is a stone.  The stone is my favourite mascot. It helps me is good at for my studyI am grateful to him. My mascot my charm too.