Английский 3 класс!!!! Помогите пожалуйста!!!! заранее спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He is swimming. He swims. He swam. He will swim. I am watching TV. I watch TV. I watched TV. I will watch TV.   They are running. They run. They ran. They will run.   She is jumping. She jumps. She jumped. She will jump. 1)drink 2)has 3)is reading 4)will celebrate 5)played 6)are swimming 7)will be 8)went 9)went 10)drink 11)is 12)has 13)drank 14)was 15)will go 16)reads 17)work 18)come, came 19)is sleeping 20)is making